Hrvatskoj slijedi Mađarska

Ukrajinke odnijele bodove iz Zadra

05.04.2018.

U svom petom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, hrvatske nogometne reprezentativke ubilježile su treći poraz.

HRVATSKA - UKRAJINA 0:3 (0:3)
Kvalifikacije za SP 2019., Skupina 4.
Stadion Stanovi, Zadar.

Sutkinja: M. Soro (Norveška)

Strijelci: 0:1 - Bošnjak (25' - ag), 0:2 - Kozirenko (41'), 0:3 - Kozirenko (45+3')

Žuti kartoni: Landeka (5'), Andruščak (13'), Balog (36'), Himič (50'), Bošnjak (76'), Horvat (81'), Žigić (88')

Hrvatska: Bačić, Žigić, Bošnjak, Horvat, Lojna, Balog, Dujmenović (od 83' Lubina), Conjar, Landeka, Šundov, Lončar (od 66' Andrlić). Izbornik: B. Miletić.

Ukrajina: Samson, Filenko, Andruhiv (od 85' Havanska), Basanska, Andruščak, Ovdijčuk, Apanaščenko, Vasiljuk, Kozirenko, Himič (od 90' Kalinina), Kravets. Izbornik: V. Reva

Unatoč obećavajućem remiju u Ukrajini (1:1), izabranice Božidara Miletića nisu uspjele ponoviti pozitivan prošlogodišnji rezultat protiv istih suparnica. U četvrtak su na zadarskim Stanovima poražene s tri pogotka razlike.

Hrvatska je imala inicijativu tijekom uvodnih dvadesetak minuta, no potom je Ukrajina počela prijetiti i lopta se našla u mreži vratarke Bačić u 25. minuti, kada je dalekometni ubačaj preko crte skrenula Bošnjak.

U posljednjim minutama prvog dijela Kozirenko je s dva pogotka uklonila sve dvojbe oko pobjednika. Prvo je precizna bila iz blizine, nakon odličnog centaršuta Ovdijčuk s lijeve strane, a potom je na asistenciju iste igračice izašla sama pred Bačić i mirno pogodila bliži donji kut.

U drugom je poluvremenu Ukrajina rutinski privela utakmicu kraju te osvojila sva tri boda.

Sljedeći kvalifikacijski susret Hrvatice igraju već u ponedjeljak, također u Zadru: u 17:00 sati dočekat će posljednjeplasiranu ekipu skupine, Mađarsku.