Dva gola hrvatskog napadača, poraz Bayerna

Rebić donio titulu Kovačevom Eintrachtu, osvojen Njemački kup

19.05.2018.

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta ovogodišnji su pobjednici Njemačkog kupa, nakon što su u finalu u Berlinu nadjačali Bayern iz Münchena 3:1.

Berlinsko finale bila je oproštajna utakmica Nike i Roberta Kovača, koji s Eintrachtove klupe ovog ljeta odlaze preuzeti upravo Bayern, a za momčad iz Frankfurta nije moglo biti boljeg raspleta.

Igrala se 14. minuta kada je Bayern izgubio loptu, a Boateng proigrao Antu Rebića, koji izlazi sam ispred bavarskog vratara i pogađa za 1:0.

Lewandowski je izjednačio u 53. minuti, no u 82. minuti nezaustavljivi Rebić još jednom matira Ulreicha za novo vodstvo Eintrachta.

Konačnih 3:1 postavio je Gaćinović posljednjim potezom na utakmici, u petoj minuti sudačke nadoknade, kada je poslao loptu u praznu mrežu. Rebić je igrao do 89. minute, kada ga je zamijenio Haller.

Hrvatski je napadač strijelac u finalu DFB-Pokala bio i prošle godine, a tada je Eintracht ostao za korak prekratak - trofej je protiv Kovačevog sastava kući odnijela Borussia iz Dortmunda.