Tri utakmice, tri pobjede

Maksimalna Hrvatska U-17 osvojila Telki Cup

08.08.2018.

Hrvatska reprezentacija do 17 godina starosti zaključila je Telki Cup u Mađarskoj i s trećom pobjedom te osvojila prvo mjesto.

U-17: HRVATSKA - ČEŠKA 3:1 (1:1)
Telki Cup, Telki, Mađarska.

Strijelci: 1:0 - Soldo (2'), 1:1 - Wojatschke (33'), 2:1 - Sučić (73'), 3:1 - Sučić (89')

Hrvatska: Kovačević, Braut, Džankić, Gvardijol, Tomek (54' Branšteter), Sučić (90' Groznica), Vasilj (90' Kozina), Soldo (65' Mihalić), Klarić (54' Hodža), Brekalo (54' Palić), Grozdek. Izbornik: P. Krpan.

Nakon pobjeda nad domaćinom Mađarskom (2:0) i Walesom (3:0) u prva dva kola Telki Cupa, Hrvatska U-17 u posljednjem je trećem kolu snage odmjerila s vršnjacima iz Češke.

Za rano se vodstvo pobrinuo Soldo, a na 1:1 poravnao je Wojatschke u 33. minuti utakmice. Do nove su pobjede izabranici Petra Krpana naposljetku stigli u 73. i 89. minuti, kada se u strijelce dva puta upisao Sučić.

Mladi su Hrvati tako osvojili pobjednički pehar, a pritom su imali i najboljeg strijelca turnira - Luka Sučić do tog je priznanja stigao s tri postignuta pogotka, koliko je ubilježio i Luka Soldo, no Sučić je nagradu dobio kao mlađi igrač.