Drugo kolo Mladena Ramljaka

Golijada Hrvatske U-19 i Maribora

10.08.2018.

U drugom kolu međunarodnog turnira Mladen Ramljak, Hrvatska U-19 i Maribor odigrali su neriješenih 3:3.

U-19: HRVATSKA - MARIBOR 3:3 (3:2)
Međunarodni turnir Mladen Ramljak, Zagreb.

Strijelci: 1:0 - Bulat (8'), 1:1 - Matko (11'), 1:2 - Matko (13'), 2:2 - Matko (35' - ag), 3:2 - Rešetar (36'), 3:3 - Pirtovšek (47' - 11m)

Hrvatska: Orbanić (41' Bermanec), Basar, Mikulić, Radić, Oroz, Mitrović (52' Ljubić), Rešetar (68' Petrinec), Liber (72' Smolčić), Bajić (52' Bušnja), Bulat, Brković (52' Zrilić). Izbornik: R. Jarni.

Nakon uvodnog poraza od nizozemskog Feyenoorda (1:2), hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti u drugom je nastupu na tradicionalnom turniru Mladen Ramljak snage odmjerila s vršnjacima iz slovenskog Maribora.

U vrlo sadržajnoj utakmici, izabranici Roberta Jarnija poveli su nakon samo osam minuta igre preko Bulata, no vrlo je brzo uzvratio Matko s dva pogotka i donio prednost Slovencima.

No, isti je igrač u 35. minuti postigao autogol za izjednačenje, da bi već iduće minute Rešetar ponovno doveo Hrvatsku U-19 u prednost. Konačnih 3:3 postavio je Pirtovšek s bijele točke u 47. minuti. U trećem kolu mladi Hrvati igraju protiv danskog Kobenhavna (subota, 11. kolovoza, 11:15).