Među 16 najboljih u Europi

Novo Vrijeme maksimalnim učinkom do Elitnog kola

06.10.2018.

Hrvatska će i ove sezone imati svog predstavnika u Elitnom kolu malonogometne Lige prvaka.

Novo Vrijeme Apfel pred svojim je navijačima u Makarskoj ostvarilo željeni cilj plasiravši se među 16 najboljih klubova Starog kontinenta.

Nakon dvije uvodne pobjede, protiv finskog Kampuksen Dynama i gruzijskog TMC Tbilisija, u ogledu trećeg kola turnira Skupine 6 hrvatskom je prvaku dovoljan bio i bod protiv kazahstanskog Aktobea, no upisana je i treća pobjeda.

Makarani su poveli u 12. minuti preko Lucasa, no odmah je izjednačio Imanalin. Za novo vodstvo pogađa Osredkar - s tih 2:1 otišlo se na odmor - a Sirji u 30. minuti poravnava na 2:2.

Igrala se 34. minuta kada Lucas zabija za 3:2, da bi u 39. minuti Dudu povisio na 4:2 i otklonio sve dvojbe. Aktobe je uspio ublažiti poraz na 4:3, preko Sirjija tridesetak sekundi prije kraja utakmice.

Ždrijeb Elitnog kola na rasporedu je 12. listopada u Nyonu, a bit će izvučene četiri skupine po četiri momčadi.