Slavlje mladih Vatrenih u Puli

Hrvatska U-21 pobijedila Grčku, došla na prag EP-a

12.10.2018.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija napravila je vjerojatno ključan korak prema plasmanu na Europsko prvenstvo sljedeće godine.

U-21: HRVATSKA - GRČKA 2:0 (1:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1.
Stadion Aldo Drosina, Pula.

Sudac: J. M. Sanchez Martinez (Španjolska)

Strijelci: 1:0 - Pasalidis (41'), 2:0 - Brekalo (90+4')

Žuti kartoni: Nikolaou (4'), Galanopoulos (45'), Karachalios (51'), Jakoliš (58'), Benković (80'), Fiolić (84'), Kiriakopoulos (87'), Halilović (90+4')

Drugi žuti karton: Nikolaou (65')

Hrvatska: Posavec, Sosa, Ćaleta-Car, Benković, Uremović, Šunjić, Ivanušec, Vlašić, Brekalo (90+5' Babić), Halilović (78' Fiolić), Jakoliš. Izbornik: N. Gračan.

Grčka: Kotsaris, Saliakas, Kiriakopoulos, Pasalidis, Nikolaou, Karachalios, Galanopoulos, Vergos (64' Kotsopoulos), Lamprou (68' Chatzidiakos), Androutsos (64' Chatzigiovanis), Limnios. Izbornik: A. Nikopolidis.

U pretposljednjoj utakmici kvalifikacijskog ciklusa za europsku smotru u Italiji i San Marinu, Hrvatska U-21 pobijedila je u Puli nacionalnu selekciju Grčke 2:0 te zauzela vodeće mjesto u Skupini 1.

Grčka je, međutim, odlično počela utakmicu te su gostujuće vodstvo spriječili vratar Posavec i prečka, a izabranici Nenada Gračana stvari su počeli preuzimati u svoje ruke krajem prvog dijela.

Igrala se 41. minuta kada je Vlašić uspio uputiti udarac iz kaznenog prostora, a lopta se od Pasalidisa odbila u mrežu za hrvatsko vodstvo. Na samom kraju poluvremena sjajno je iz slobodnog udarca pucao i Halilović, no Kotsaris je izvrsno obranio.

Hrvatskoj je posao olakšan sredinom nastavka, kada je Nikolaou zaradio drugi žuti karton, a "točku na i" stavio je Brekalo u sudačkoj nadoknadi, pogodivši iskosa suprotni kut grčkih vrata.

Hrvatska U-21 posljednju utakmicu kvalifikacijskog ciklusa igra u ponedjeljak, 12. listopada, na gostovanju kod San Marina u Serravalleu, s početkom u 18:30 sati. U slučaju pobjede potvrdit će plasman na Europsko prvenstvo.