Potpuno otvoren rasplet

Liga nacija: Engleska pobijedila u Španjolskoj

15.10.2018.

Engleska nogometna reprezentacija, nakon "nule" u Hrvatskoj, pobijedila je u gostima Španjolsku rezultatom 3:2.

U španjolskoj Sevilli odigran je još jedan susret Skupine 4 elitnog razreda Lige nacija, pri čemu je prvu pobjedu u tom natjecanju ubilježio Gordi Albion, polufinalist Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Izabranici Garetha Southgatea poveli su čak 3:0 u prvom poluvremenu, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Sterlingu, kojemu se na listi strijelaca pridružio i Rashford.

U nastavku je Španjolska uspjela ublažiti poraz, pogocima Alcacera u 58. minuti te Ramosa duboko u sudačkoj nadoknadi vremena.

Španjolska vodi na tablici sa šest bodova, Engleska je druga s četiri, Hrvatska treća s jednim bodom i utakmicom manje, a Vatreni sljedeći mjesec dočekuju Furiju u Zagrebu (15. studenoga) i gostuju u Londonu (18. studenoga) te još uvijek imaju prigodu osvojiti i prvo mjesto u skupini.