Četiri od četiri

Dinamo pobijedio Spartak, osigurao europsko proljeće!

08.11.2018.

Hrvatski je prvak ubilježio četvrtu uzastopnu pobjedu u Europskoj ligi te tako potvrdio prolazak skupine, odnosno nastup u šesnaestini finala!

Nogometaši zagrebačkog Dinama prezimit će u Europi prvi put nakon sezone 1969./1970., zahvaljujući domaćoj pobjedi nad slovačkim predstavnikom, Spartakom iz Trnave.

Pred rasprodanim su Maksimirom slavili 3:1, a za vodstvo se pobrinuo Gojak u 22. minuti. Igrala se 36. minuta kada je Kadlec skrenuo loptu u vlastitu mrežu za udvostručenje Dinamove prednosti.

Gosti su u 63. minuti smanjili preko Čanturišvilija, a konačni je rezultat desetak minuta prije kraja postavio Oršić.

U drugoj utakmici četvrtog kola Skupine D Fenerbahče je na svom terenu nadjačao Anderlecht 2:0. Pogotke su postigli Valbuena i Frey, Antonio Milić odigrao je cijelu utakmicu, a Ivan Santini ostao je na klupi za pričuve.

Dinamo, koji na kontu ima maksimalnih 12 bodova, u sljedećem kolu odlazi u Tursku, a susret s Fenerbahčeom na rasporedu je 29. studenoga.