Pobjeda u Sigetu

Hrvatska U-20 bolja od Bjelorusije, hat-trick Kulenovića

15.11.2018.

U prvoj od dvije prijateljske utakmice, Hrvatska reprezentacija do 20 godina pobijedila je vršnjake iz Bjelorusije rezultatom 3:1, a sva je tri pogotka za domaćina postigao Kulenović.

U-20: HRVATSKA - BJELORUSIJA 3:1 (1:0)
Prijateljska utakmica, Zagreb.

Strijelci: 1:0 - Kulenović (35'), 2:0 - Kulenović (49'), 3:0 - Kulenović (55'), 3:1 - Lisakovič (56')

Hrvatska: Labrović, Kalaica (72' Tavares), Krajinović (72' Solomun), Halilović (68' Mišković), Kulenović (68' Benko), Lovren (72' Vujčić), Majcenić (68' Goda), Pajić (68' Butić), Batarelo (72' Štumberger), Nejašmić (72' Liber), Teklić (68' Hudeček). Izbornik: R. Jarni.. Izbornik: R. Jarni.

Na stadionu Hrvatskog dragovoljca u zagrebačkom Sigetu odigran je prijateljski dvoboj hrvatske i bjeloruske nacionalne selekcije za uzrast do 20 godina.

Izabranici Roberta Jarnija slavili su rezultatom 3:1, a sva je tri pogotka za Hrvatsku postigao Kulenović, u 35. minuti te dva puta u nastavku, u 49. i 55. minuti. Na samom početku drugog poluvremena Lovren je imao priliku s bijele točke, no bjeloruski je vratar obranio njegov udarac.

Počasni pogodak za Bjelorusiju bio je djelo Lisakoviča, a drugi susret istih suparnika na rasporedu je u petak, 16. studenoga u Lučkom, s početkom u 12:00 sati.