Svjetskog klupskog
prvenstva

13.12.2018.
Mamićev Al Ain izborio četvrtfinale Svjetskog klupskog prvenstva

Al Ain, predstavnik Ujedinjenih Arapskih Emirata na Svjetskom klupskom prvenstvu, svladao je nakon jedanaesteraca novozelandski Team Wellington.

Svjetsko klupsko prvenstvo, koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, započelo je ogledom predstavnika domaćina Al Aina i prvaka Oceanije Team Wellingtona.

Novozelanđani su u prvom poluvremenu poveli 3:0, pogocima Barcije, Claphama i Ilicha, no momčad pod vodstvom hrvatskog trenera Zorana Mamića režirala je veliki povratak.

Shiotani je smanjio tik prije odmora, a u nastavku su Tongo Doumbia - donedavni igrač zagrebačkog Dinama - te Berg donijeli poravnanje na 3:3. U produžecima pogodaka nije bilo, a Al Ain je naposljetku izborio četvrtfinale boljim izvođenjem jedanaesteraca.

U borbi za polufinale Al Ain će se sastati s afričkim prvakom Esperance Tunisom, a pobjednik će izaći na megdan južnoameričkom prvaku, momčadi River Platea.

Real Madrid Luke Modrića u polufinalu čeka boljeg iz ogleda Kashima Antlersa i Chivas Guadalajare.