Svladan i River Plate

Zoran Mamić uveo Al Ain u finale Svjetskog klupskog prvenstva

19.12.2018.

Hrvatski trener Zoran Mamić ostvario je veliki uspjeh plasmanom svog Al Aina u finale Svjetskog klupskog prvenstva, nakon pobjede nad prvakom Južne Amerike.

Al Ain, predstavnik domaćina Ujedinjenih Arapskih Emirata na Svjetskom klupskom prvenstvu, izbacio je u prvom krugu Team Wellington, a potom u četvrtfinalu i Esperance Tunis, da bi u polufinalu snage odmjerio s vlasnikom južnoameričke titule River Plateom.

Momčad Zorana Mamića povela je nakon samo tri minute preko Berga, a potom je Borre s dva pogotka u 11. i 16. minuti preokrenuo na 2:1 za Argentine.

Na početku drugog poluvremena izjednačio je Caio, a kako pogodaka nije bilo ni u produžecima, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Precizni su bili svi izvođači do posljednjeg - udarac Pereza obranio je domaći vratar te je Al Ain prošao u finale.

Tamo će Mamićevi nogometaši igrati protiv boljeg iz okršaja europskog prvaka Real Madrida, čije boje brani i kapetan Vatrenih Luka Modrić, te azijskog prvaka, japanskih Kashima Antlersa.

Finale je na rasporedu 22. prosinca u Abu Dhabiju.