19. kolo Serie A

Vrsaljko asistirao za pobjedu, Pašalić dao doprinos visokom slavlju

30.12.2018.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je jednu od ključnih uloga u uspjehu Intera kod Empolija, a Mario Pašalić pomogao je Atalanti pobijediti kod Sassuola.

U sklopu 19. kola talijanskog prvenstva Inter je gostovao kod Empolija te osvojio sva tri boda, zahvaljujući jednom postignutom pogotku.

Odlučujući se trenutak zbio u 72. minuti, kada je desni branič Vatrenih Šime Vrsaljko s desne strane ubacio za Keitu, koji pogađa za konačnih 1:0.

Vrsaljko je igrao od početka do kraja utakmice, Ivan Perišić ostao je među pričuvama, a Marcelo Brozović nije konkurirao za nastup zbog žutih kartona.

Atalanta je pobijedila na gostovanju kod Sassuola 6:2, a u sudačkoj je nadoknadi Mario Pašalić započeo protunapad momčadi iz Bergama za šesti pogodak, proigravši strijelca Iličića.

Pašalić je odradio svih 90 minuta za Atalantu, koja drži osmo mjesto na tablici Serie A.