Remi i preokret za pobjedu

Uspješno gostovanje Hrvatske U-19 u Makedoniji

02.02.2019.

Hrvatska malonogometna reprezentacija do 19 godina odigrala je dvije prijateljske utakmice s Makedonijom te ubilježila pobjedu i remi.

Hrvatska U-19 sastala se s odgovarajućom vrstom domaćina Makedonije u petak i subotu u Sportskoj dvorani Jane Sandanski u Skopju, a izbornik Marinko Mavrović prigodu je iskoristio i za pripremu za nadolazeće kvalifikacije za Europsko prvenstvo, koje će krajem ožujka biti odigrane u Karlovcu.

Prvi je dvoboj završio bez pobjednika, rezultatom 4:4, a pogotke su za Hrvatsku postigli Jurlina, vrlo lijepim potezom već trećoj minuti utakmice, te Cvišić, Sučić i Rendić, a Makedonija je naposljetku izjednačila iz kaznenog udarca u drugom poluvremenu.

U drugom je ogledu Demiri iz protunapada doveo Makedonce u vodstvo te se s tih 1:0 otišlo na odmor, no u nastavku Radić postiže hat-trick - uključujući i dva pogotka petom te jedan iz kaznenog udarca u pretposljednjoj minuti za preokret na konačnih 3:1.