Velika pobjeda u uzvratu

Odlični Dinamo izborio osminu finala Europske lige!

21.02.2019.

Momčad zagrebačkog Dinama preskočila je prvu prepreku u drugom krugu Europske lige svladavši u maksimirskom uzvratu Viktoriju iz Plzena rezultatom 3:0.

Nakon prošlotjednog preokreta češke Viktorije i pobjede nad Dinamom u Plzenu 2:1, hrvatski je prvak izvrsnom partijom u zagrebačkom uzvratu osigurao ukupnu pobjedu i mjesto u osmini finala Europske lige.

Momčad pod vodstvom Nenada Bjelice do prvog je pogotka stigla nakon 15 minuta igre, kada je izvanrednu akciju započeo Petković petom, Olmo loptu propustio kroz noge, a Oršić je smjestio pod prečku za 1:0.

Na 2:0 povisio je Dilaver glavom u 34. minuti, a "točku na i" stavio je Petković preciznim udarcem s ruba šesnaesterca u 73. minuti (3:0).

Viktoria je utakmicu završila s igračem manje s obzirom da je u 87. minuti Limbersky zaradio drugi žuti karton. Uz Dinamo, osminu finala Europske lige u prvim su večernjim terminima osigurali još Arsenal, Eintracht, Napoli, RB Salzburg, Valencia, Villarreal i Zenit.