Učinkoviti kapetan i dokapetan

Modrić pogotkom zapečatio uspjeh Reala, Rakitić asistencijom pobjedu Barcelone

11.03.2019.

Luka Modrić i Ivan Rakitić dali su ovog vikenda svoj doprinos pobjedama španjolskih velikana Real Madrida i Barcelone.

U posljednjoj utakmici 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid gostovao je kod Valladolida i pobijedio rezultatom 4:1.

U prvom su dijelu precizni bili Tuhami i Varane, a početkom nastavka Benzema s dva pogotka donosi Kraljevskom klubu prednost.

Konačni je rezultat postavio kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić, u 85. minuti, nakon akcije u kojoj je prevario domaćeg braniča i prizemno poslao loptu u mrežu. Modrić je odigrao cijelu utakmicu, a Duje Čop ušao je u igru u 73. minuti umjesto Keka.

Dan ranije, vodeća Barcelona svladala je kod kuće Rayo Vallecano 3:1, također preokretom nakon suparničkog vodstva. Precizan je za goste bio De Tomas, a uzvratili su Pique, Messi i Suarez.

Urugvajski je napadač precizan bio u 82. minuti, nakon efektne akcije u kojoj je lijepu asistenciju upisao dokapetan Vatrenih Ivan Rakitić, koji je u igru ušao samo dvije minute ranije umjesto Coutinha.

Barcelona ima sedam bodova prednosti ispred Kalinićevog Atletico Madrida te 12 ispred Real Madrida.