Otvaranje Elitnog kola

Njemačka u samoj završnici nadjačala Hrvatsku U-19

20.03.2019.

U prvom nastupu u Elitnom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-19 imala je bod u džepu protiv favorizirane Njemačke sve do 90. minute.

U-19: NJEMAČKA - HRVATSKA 2:1 (1:0)
Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Skupina 3, Sinj.

Strijelci: 1:0 - Arp (41'), 1:1 - Blagaić (57'), 2:1 - Burkardt (90')

Hrvatska: Kotarski, B. Šutalo, Čolina, Bulat, J. Šutalo, Smolčić, Šego (84' Šipoš), Palaversa, Baturina (54' Blagaić), Marin, Bušnja (84' Kreković). Izbornik: I. Gudelj.

Izabranici Ivana Gudelja ipak nisu uspjeli pozitivnim rezultatom započeti svoj nastup u Elitnom kolu kvalifikacija za ovogodišnju europsku smotru u Armeniji, premda su s Njemačkom držali egal sve do same završnice dvoboja.

Arp je doveo Njemačku u vodstvu pri kraju prvog dijela, a na 1:1 poravnao je Blagaić samo tri minute po svom ulasku u igru. Pobjedu je Njemačkoj naposljetku osigurao Burkardt u 90. minuti.

U drugoj utakmici prvog kola Norveška i Mađarska odigrale su bez pogodaka (0:0). U susretu drugog kola, Hrvatska 23. ožujka u 17:00 sati u Dugopolju igra protiv Mađarske.