Kraj kvalifikacija u Karlovcu

01.04.2019.

U susretu posljednjeg kola kvalifikacijskog turnira za Europsko prvenstvo u futsalu, Hrvatska U-19 poražena je od Italije, no viza za završni turnir već je bila osigurana.

Hrvatska malonogometna reprezentacija do 19 godina starosti izborila je u Karlovcu mjesto na Europskom prvenstvu zahvaljujući sjajnim pobjedama u prva dva kola, protiv Slovačke (6:2) i Engleske (4:0).

Posljednja utakmica, protiv Italije, stoga nije imala natjecateljski naboj, a Talijani su pobijedili 1:0 zahvaljujući pogotku Capponija iz 31. minute utakmice.

I druga je utakmica trećeg kola završila minimalnom pobjedom - Slovačka je svladala Englesku autogolom Bulmera iz 33. minute.

Uz Hrvatsku, kao pobjednici svojih kvalifikacijskih skupina na europsku su se smotru plasirale još Nizozemska, Poljska, Portugal, Rusija, Španjolska i Ukrajina, a pridružit će im se i domaćin Latvija.

Europsko prvenstvo igra se od 8. do 14. rujna u Areni Riga, a osam momčadi bit će podijeljeno u dvije skupine po četiri.