Prijateljski dvoboji

Remi i poraz Hrvatske na gostovanju kod Ukrajine

12.04.2019.

Hrvatska malonogometna reprezentacija odigrala je dvije prijateljske utakmice sa snažnom Ukrajinom, uz jedan remi i jedan poraz.

UKRAJINA - HRVATSKA 1:1 (1:1)
Prijateljska utakmica, Zaporožje.

Strijelci: 0:1 - Đuraš (2'), 1:1 - Bilocerkivec (16')

Hrvatska: Bašković, Perišić, Đuraš, Martinac, Horvat; Primić, Čekol, Jurlina, Vukelić, Mataja, Suton, Kanjuh, Gudasić. Izbornik: M. Stanković.

U prvoj od dvije ovotjedne prijateljske utakmice u Zaporožju, Stankovićevi su izabranici ostavili vrlo dobar dojam protiv sudionika drugog kruga posljednje europske i svjetske smotre, a poveli su nakon samo dvije minute igre preko Đuraša.

Domaćin je izjednačio u 16. minuti, kada je pogodio Bilocerkivec, a tih 1:1 ostalo je na semaforu do kraja dvoboja.

UKRAJINA - HRVATSKA 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 - Šoturma (8'), 2:0 - Farenjuk (13'), 3:0 - Žurba (31')

Hrvatska: Primić, Đuraš, Martinac, Kanjuh, Horvat; Bašković, Čekol, Jurlina, Vukelić, Perišić, Mataja, Suton, Gudasić. Izbornik: M. Stanković.

Dan poslije, Ukrajina je ipak ubilježila sigurnu pobjedu, a dva je pogotka prednosti stekla u prvom poluvremenu, zahvaljujući preciznosti Šoturme i Farenjuka.

U nastavku je konačnih 3:0 postavio Žurba iz kaznenog udarca.