Važni pogoci hrvatskih nogometaša

Vida poveo Bešiktaš prema slavlju, Pašalić donio veliku pobjedu Atalanti

22.04.2019.

Domagoj Vida postigao je prvi pogodak Bešiktaša kod Sivasspora, a Mario Pašalić odlučio je gostovanje Atalante kod Napolija.

Momčad Bešiktaša ostvarila je važnu pobjedu u borbi za europske pozicije, na gostovanju kod Sivasspora u ponedjeljak, a pogodak za vodstvo postigao je branič Vatrenih Domagoj Vida.

Igrala se 31. minuta kada je Vida nakon gužve poslije udarca iz kuta i pogođenog okvira gola silovito poslao loptu pod prečku. Izjednačio je Diabate, a sva je tri boda Bešiktašu osigurao Yilmaz u 87. minuti dvoboja.

Vida je pritom igrao od početka do kraja utakmice te zaradio i žuti karton.

U Italiji je drugoplasirani Napoli dočekao Atalantu, koja se bori za posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka iduće sezone. Napoli je i poveo preko Mertensa u prvom dijelu, a sredinom nastavka izjednačio je Zapata.

U 80. minuti Zapata je u šesnaestercu uposlio Marija Pašalića, koji šalje loptu u mrežu za pobjedu Atalante 2:1 i bodovno poravnanje s četvrtoplasiranim Milanom. Trećeplasirani Inter ima pet bodova više, a Roma zaostaje bod za Milanom i Atalantom.

Pašalić je također odradio svih 90 minuta, a bio mu je to treći ligaški pogodak ove sezone.