Gostujuća pobjeda u Zaprešiću

24.04.2019.

Nogometaši Rijeke pridružili su se Dinamu u finalu Hrvatskog kupa zahvaljujući gostujućoj pobjedi nad Interom u Zaprešiću (2:1).

Nakon što je Dinamo u utorak s 2:0 svladao Osijek i izborio plasman u finale ovosezonskog izdanja Kupa, isto je u srijedu pošlo za rukom Rijeci, koja je u Zaprešiću svladala domaći Inter rezultatom 2:1.

Momčad Igora Bišćana povela je u 30. minuti, kada je Halilović proigrao Murića, koji matira vratara Matkovića, a drugi je pogodak Rijeke potpisao Lončar preciznim udarcem s ruba šesnaesterca u 86. minuti.

Čestitamo @gnkdinamo i @NKRijeka, ovosezonskim finalistima #HRKup! 🏆

Inter je u prvoj minuti sudačke nadoknade smanjio zaostatak - Brezovec je pogodio iz slobodnog udarca - no do izjednačenja ipak nije mogao.

O pobjedniku Kupa Dinamo i Rijeka odlučit će 22. svibnja u Puli, na stadionu Aldo Drosina.