Završnica klupske sezone

Rakitić i Bradarić upisali po asistenciju, Pajač dvije

19.05.2019.

Hrvatski su se nogometaši u europskim ligama ovog vikenda istaknuli i kao uspješni asistenti.

Dokapetan Vatrenih Ivan Rakitić asistirao je Lionelu Messiju u 32. minuti gostovanja kod Eibara, za vodstvo Barcelone 2:1.

Utakmica je završena podjelom bodova, 2:2, a Rakitić je odigrao cijelu utakmicu posljednjeg prvenstvenog kola. Barcelona je naslov prvaka osvojila s 11 bodova prednosti ispred Atletico Madrida.

U pretposljednjem kolu talijanske lige Cagliari je gostovao kod Genoe te osvojio bod odigravši 1:1, a asistent za vodstvo Cagliarija bio je Filip Bradarić, proigravši strijelca Pavolettija u 40. minuti dvoboja. Bradarić je također igrao od početka do kraja utakmice, kao i bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna.

Empoli je na svom terenu uvjerljivo porazio Torino rezultatom 4:1, a dvije je asistencije upisao Marko Pajač: u 27. minuti Acquahu za 1:0 te u 70. minuti Di Lorenzu za 3:1.

Pajač je odradio svih 90 minuta, a Empoli je na bod iznad zone ispadanja. U zadnjem kolu gostuje kod Perišićevog, Brozovićevog i Vrsaljkovog Intera.