Susret prekinut zbog kiše

Hrvatice ubilježile i drugu pobjedu u Bugarskoj

17.06.2019.

Nakon uvjerljive pobjede u prvoj utakmici u Bugarskoj, hrvatska ženska nogometna reprezentacija slavila je i u drugom dvoboju s istim suparnicama.

BUGARSKA - HRVATSKA 1:3 (1:2)
Prijateljska utakmica, NC Bojana, Sofija.

Strijelci: 0:1 - Bošnjak (9'), 1:1 - Najdenova (44'), 1:2 - Rudelić (45'), 1:3 - Bošnjak (52')

Hrvatska: Bačić, Dujmenović, Jelenčić (27' Bukač), Balog, Horvat (46' Nevrkla), Bošnjak, Rudelić, Landeka, Dujmović (46' Šalek), Spiranović, Žigić. Izbornik: M. Prskalo.

Izabranice Mate Prskala pobijedile su u ponedjeljak svog domaćina Bugarsku 3:1 te tako s maksimalnim učinkom zaključile prijateljsko gostovanje u bugarskom nacionalnom nogometnom centru kraj Sofije.

Hrvatsku je u vodstvo dovela Bošnjak nakon devet minuta igre, izjednačila je Najdenova pri samom kraju prvog dijela, no Rudelić je još prije odmora stigla vratiti prednost na hrvatsku stranu.

Konačni je rezultat početkom drugog poluvremena postavila Bošnjak svojim drugim pogotkom, a susret je nakon sat vremena igre prekinut zbog jake kiše.