EURO U-21

Mladi Španjolci ponijeli naslov prvaka Europe

01.07.2019.

Španjolska U-21 reprezentacija pobjedom nad mladom reprezentacijom Njemačke osvojila je U-21 Europsko prvenstvo.

Finale U-21 Europskog prvenstva između mladih reprezentacija Njemačke i Španjolske odigrano je 30. lipnja na stadionu Friuli u Udinama. Nijemci su do polufinala stigli kao pobjednici grupe B te su na putu do same završnice turnira svladali najbolju drugo-plasiranu momčad grupne faze Rumunjsku, dok su pobjednici grupe A Španjolci pobjedom u polufinalu iz Europskog prvenstva izbacili pobjednike skupine C iz Francuske.

Mladi Španjolci poveli su već u 7. minuti finalne utakmice pogotkom Fabiana Ruiza, a rezultat je ostao na 1:0 do kraja prvog poluvremena. Ruiz je po završetku utakmice također i proglašen igračem turnira.

Važnu ulogu u pobjedi Španjolske odigrao je i Dinamov Dani Olmo, koji je u 69. minuti povećao prednost Španjolske na 2:0 te je proglašen igračem utakmice. Nijemci su razliku smanjili Amirijevim pogotkom u 88. minuti, no do kraja utakmice nisu uspjeli izjednačiti sa Španjolcima.