europski put porazom
od Maltežana

18.07.2019.
Hajduk završio europski put porazom od Maltežana

Nogometaši splitskog Hajduka nisu uspjeli obraniti prednost iz prve utakmice prvog pretkola Europske lige - u nastavak natjecanja plasirala se malteška momčad Gzira United.

Hajduk je kao prvi hrvatski predstavnik u ovosezonskim izdanjima europskih natjecanja prošli tjedan na Malti pobijedio sastav Gzira Uniteda rezultatom 2:0, no gosti su na Poljudu slavili 3:1 te prema pravilu pogodaka u gostima osigurali nastavak natjecanja.

Splićani su pred svojim navijačima poveli u sedmoj minuti, kada je na asistenciju Bašića pogodio Jradi, no u drugom poluvremenu Maltežani postižu čak tri pogotka.

Prvo je glavom precizan bio Jefferson, potom je Kone zatresao mrežu vrlo atraktivnim "škaricama", a u šestoj minuti sudačke nadoknade ponovno Kone odmjerenim udarcem u suprotnu stranu donosi veliki uspjeh gostima.

U drugom će pretkolu Gzira United igrati protiv latvijskog Ventspilsa, dok će se u natjecanje uključiti drugi hrvatski predstavnik, Osijek - koji će zaigrati protiv sofijskog CSKA.