Ukupno deset pogodaka

Hrvatska U-17 u golijadi svladala Ciprane

10.08.2019.

Reprezentativci do 17 godina upisali su i drugu pobjedu na Telki Cupu u Mađarskoj, a u mrežu ciparskih vršnjaka smjestili su čak sedam lopti.

U-17: HRVATSKA - CIPAR 7:3 (4:2)
Telki Cup, III. Kerület.

Strijelci: 1:0 - Kanižaj (2'), 1:1 - Petsas (11'), 1:2 - Petsas (13' - 11m), 2:2 - Bilić (19'), 3:2 - Barišić (22'), 4:2 - Barišić (36'), 5:2 - Romac (52'), 6:2 - Ćubelić (65'), 6:3 - Christou (74'), 7:3 - Rozić (88')

Hrvatska: Kolić (46' Lovrić), Pobi (46' Rak), Pelivan (75' Šaranić), Duvnjak (46' Ćubelić), Barišić (46' Laća), Bilić (63' Rozić), Milošević (46' Braun), Žilinski (75' Brekalo), Krolo (59' Valjan), Romac, Kanižaj. Izbornik: T. Rukavina.

Nakon velikog preokreta i sjajne pobjede protiv domaćina Mađarske (4:2), Hrvatska U-17 pod vodstvom izbornika Tomislava Rukavine pružila je još jednu pamtljivu partiju na međunarodnom Telki Cupu.

U dvoboju s Ciprom Kanižaj je osigurao rano vodstvo, no Petsas je s dva brza pogotka preokrenuo rezultat na 2:1. Međutim, već do poluvremena Bilić i dva puta Barišić ispisuju na semaforu 4:2 za Hrvatsku.

U drugom poluvremenu na 6:2 povisuju Romac i Ćubelić, još jedan pogodak za Ciprane postiže Christou, a "točku na i" postavlja Rozić u samoj završnici, za konačnih 7:3. Pogodaka je moglo biti i više, s obzirom da je u 60. minuti Pontikou propustio realizirati kazneni udarac.

Posljednje kolo Telki Cupa donosi sraz Hrvatske i Češke (ponedjeljak, 12. kolovoza, 18:00).