Tri pogotka u 12 minuta

Hat-trick Ante Rebića za preokret Eintrachta u Kupu

11.08.2019.

Fantastičnom izvedbom u samoj završnici utakmice protiv Waldhof Mannheima u prvom kolu Njemačkog kupa, Ante Rebić donio je svoj Eintrachtu prolaz u nastavak natjecanja.

Frankfurtski Eintracht osigurao je plasman u drugo kolo Njemačkog kupa na gostovanju kod trećeligaša Waldhofa u Mannheimu, a junak dana bio je hrvatski napadač Ante Rebić.

Domaćin je rano poveo 2:0 pogocima Sulejmanija, a Eintracht je prije poluvremena izjednačio preko Kamade i Kostića. Međutim, u 72. minuti Marx pogađa za novo vodstvo Waldhofa (3:2).

Tada na scenu stupa ofenzivac Vatrenih, koji s tri pogotka između 76. i 88. minute preokreće rezultat na konačnih 5:3 za Eintracht. Prvo je bio precizan nakon ubačaja s desne strane, potom silovitim udarcem s desetak metara nakon što je prevario svog čuvara, a naposljetku i nakon odličnog driblinga pored suparničkog vratara.

Rebić je odigrao cijelu utakmicu, a novo izdanje Bundeslige započinje sljedećeg tjedna.