Splićanki na kraju
kvalifikacija

13.08.2019.
Visoka pobjeda Splićanki na kraju kvalifikacija

Ekipa ŽNK Split upisala je pobjedu protiv Bettembourga u posljednjem kolu kvalifikacijskog turnira za Ligu prvakinja.

U prva dva kola kvalifikacijske Skupine 4 hrvatske su prvakinje i osvajačice Kupa u ukrajinskom Harkivu tijesno poražene od domaćina (3:2) i bjeloruskog Minska (2:1) te su bez rezultatskog imperativa odigrale posljednji dvoboj protiv luksemburškog predstavnika Bettembourga.

Odluka o pobjedniku pala je već u prvih pola sata, kada Pedić, O'Neill i dva puta Dujmović pogođaju za vodstvo Splićanki 4:0.

Thill je potom smanjila na 4:1, Pedić odmah vratila Splitu četiri pogotka prednosti, a prije odlaska na odmor Thill je još jednom precizna za 5:2.

U drugom poluvremenu Valušek postiže šesti pogodak hrvatskih prvakinja, da bi Dujmović u 64. minuti upotpunila svoj hat-trick za konačnih 7:2.

Prvo mjesto na tablici i plasman u nastavak natjecanja osigurala je ekipa Minska, koja je do odlučujuće, treće pobjede došla protiv Harkiva (2:0).