Prolaz u Talijanskom kupu

Rog postigao sjajan pogodak u debiju za Cagliari

18.08.2019.

Hrvatski reprezentativac Marko Rog u svom je prvom nastupu za novu momčad dao važan doprinos pobjedi i prolasku u nastavak natjecanja.

Nogometaši Cagliarija izborili su plasman u šesnaestinu finala Talijanskog kupa domaćom pobjedom nad Chievom, a u udarnim postavama zaigrali su Marko Rog s jedne te Adrian Šemper s druge strane.

Cagliari je poveo već u sedmoj minuti, kada je precizan bio Joao Pedro, a u 17. minuti Marko Rog ulazi u kazneni prostor gostiju te pogađa bliže rašlje za udvostručenje prednosti.

Krajem prvog dijela Cagliariju je isključen vratar Rafael, Chievo je smanjio zaostatak na 2:1 preko Pucciarellija, no rezultat se potom više nije mijenjao.

Roga je u 70. minuti zamijenio Nandez, a Šemper je igrao do kraja utakmice. U šesnaestini finala Talijanskog kupa Chievo će u prosincu ugostiti Sampdoriju.