poveli Dinamo do
vrijedne pobjede

21.08.2019.
Reprezentativci poveli Dinamo do vrijedne pobjede

Nogometaši Dinama napravili su veliki korak prema plasmanu u Ligu prvaka pobijedivši Rosenborg s 2:0 u prvom susretu 4. pretkola elitnog Uefinog klupskog natjecanja.

U sjajnoj atmosferi pred 24.000 navijača u Maksimiru, hrvatski prvak odigrao je jako dobru utakmicu te zasluženo slavio s 2:0 protiv Rosenborga.

Modre su do vrijedne pobjede nosili hrvatski reprezentativci. Bruno Petković je u osmoj minuti izborio, a potom i realizirao kazneni udarac za 1:0, potvrdivši još jednom odličnu formu ove sezone. Dvadeset minuta kasnije, nakon dugačkog ispucavanja Dominika Livakovića, Mislav Oršić dobro reagira u situaciji 1 na 1 i iskosa pogađa za 2:0 Dinama.

U dobroj i otvorenoj utakmici, obje ekipe su do kraja susreta imale još prilika za pogodak. Norvežani su najčešće prijetili iz prekida, dok je Dinamo bio opasan u tranziciji, no mreže se više nisu tresle pa Dinamo s vrlo povoljnim rezultatom putuje na uzvrat koji je na rasporedu idućeg utorka.