Doigravanje za Europsku ligu

Livaja i Tomasov strijelci u prvim utakmicama

23.08.2019.

Brojni hrvatski nogometaši bili su u akciji u prvm dvobojima 4. pretkola kvalifikacija za grupnu fazu Uefine Europske lige.

Centarfor AEK-a Marko Livaja  doveo je svoju momčad u vodstvo protiv Trabzonspora, no domaćin je na kraju izgubio s 3:1.

Astanin Marin Tomasov zatresao je mrežu BATE-a te postigao prvi od tri pogotka pobjedničke ekipe (3:0).

Napadač Vatrenih Ante Rebić odigrao je prvo poluvrijeme u porazu Eintrachta od Strasbourga, a klub iz Frankfurta u uzvratni susret na domaćem terenu ulazi s jednim golom zaostatka.

Mladi Vatreni Nikola Katić i Sandro Kulenović susreli su se na suprotnim stranama u Varšavi. Oba mlada reprezentativca odigrala su cijelu utakmicu za svoje klubove, a ogled između Legije i Rangersa završio je bez pogodaka. Za domaćine je nastupio i Domagoj Antolić, a branič i hrvatski reprezentativac Borna Barišić našao se na Rangersovom popisu pričuva.

Branič hrvatske reprezentacije Karlo Bartolec odigrao je punih 90 minuta za Kopenhagen, koji je u Danskoj slavio protiv Rige s 3:1.