Prijateljski dvoboj u Kranjčevićevoj

04.09.2019.

Povodom 100. obljetnice osnutka Zagrebačkog nogometnog saveza, Hrvatska U-20 i ZNS U-23 odigrali su revijalnu utakmicu u Kranjčevićevoj koja je završila rezultatom 4:4.

ZNS U-23 - HRVATSKA U-20 4:4 (2:2)
Prijateljska utakmica, Zagreb.

Strijelci: 1:0 - Darojković (13'), 1:1 - Durdov (37'), 1:2 - Šego (42'), 2:2 - Malekinušić (44'), 2:3 - Kreković (61'), 2:4 - Blagaić (70' - 11m), 3:4 - Kajačić (85' - 11m), 4:4 - Banovec (87')

ZNS U-23: Klemenčić (46' Mustapić), Cerovec (61' Jerbić), Majcenić (46' Puntar), Brigić (61' Kondres), Šušković Jakopec 72' Rošić), Tolić (72' Radoš), Kožić (72' Banovec), Darojković (46' Ačkar), Malekinušić (72' Fajdiga), Vranjković (61' Kajačić), Vajdovčić (46' Bradić). Izbornik: G. Lacković.

Hrvatska U-20: Kotarski, Benić, Krizmanić, Radić, P. Stanić, Kosić, Bušnja, Pršir, Durdov, Ljubičić, Šego (drugo poluvrijeme: Pandur, J. Stanić, Franjić, Smolčić, Čolina, Đira, Hanuljak, Kreković, Blagaić, Vuk, Baturina). Izbornik: O. Vukojević.

Zagrebački nogometni savez u utorak je obilježio jubilarni, stoti rođendan svečanom sjednicom, svečanom akademijom te drugim događanjima, a u srijedu je odigrana i prijateljska utakmica između hrvatske reprezentacije do 20 godina te selekcije Zagrebačkog nogometnog saveza do 23 godine.

Susret je održan na stadionu u Kranjčevićevoj, a Darojković je doveo selekciju ZNS-a u vodstvo u 13. minuti. Izjednačio je Durdov, a do kraja poluvremena pao je još po jedan pogodak na svakoj strani - strijelci su bili Šego i Malekinušić - te se na odmor otišlo s neriješenih 2:2.

U nastavku su izabranici Ognjena Vukojevića stekli dva pogotka prednosti zahvaljujući Krekoviću i Blagaiću, no u samoj završnici Kajačić i Banovec ispisuju na semaforu konačnih 4:4.

Hrvatska U-20 u petak, 6. rujna, u prijateljskoj utakmici na stadionu NK Kustošija dočekuje vršnjake iz Francuske.