Početak kvalifikacija za EP U-21

10.09.2019.

U svom prvom nastupu u Skupini 4 kvalifikacija za odlazak na U-21 Europsko prvenstvo 2021. godine Hrvatska je ugostila Škotsku, koja nakon preokreta u završnici kući putuje sa sva tri boda u džepu.

U-21: HRVATSKA - ŠKOTSKA 1:2 (1:0)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina 4.
Stadion Šubićevac, Šibenik.

Sudac: M. Ocenaš (Slovačka)

Strijelci: 1:0 - Kulenović (10'), 1:1 - McLennan (81'), 1:2 - McLennan (89')

Žuti kartoni: Porteous (45'), Hujber (67'), Nejašmić (54')

Hrvatska: Šemper, Sosa, Šutalo, Kalaica (83' Soldo), Hujber, Majer (78' Ćuže), Nejašmić, Moro, Ivanušec, Bradarić (69' Marin), Kulenović (83' Bistrović). Izbornik: N. Gračan.

Škotska: Doohan, Harvie, Porteous, Johnston, McCrorie, Reading (78' Middleton), Campbell, Magennis, Holsgrove (84' Maguire), Hornby, Ferguson (78' McLennan). Izbornik: S. Gemmill.

Izabranici Nenada Gračana u utorak su krenuli u novi kvalifikacijski ciklus, nedugo nakon nastupa na Europskom prvenstvu u Italiji i San Marinu, no u prvom su susretu ubilježili i prvi poraz.

Protiv Škotske na Šubićevcu poveli su nakon deset minuta igre, kada je Moro odlično ubacio, a Kulenović izvrsnom reakcijom glavom doveo Hrvatsku u vodstvo.

Tih 1:0 na semaforu je stajalo sve do završnih desetak minuta. Igrala se 81. minuta kada McLennan - koji je samo tri minute prije ušao u igru - iz srca kaznenog prostora precizno pogodio donji Šemperov kut za 1:1.

U 89. minuti uslijedio je ubačaj McCrorieja za McLennana, koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici i osigurava Škotima vrijednu pobjedu.

U ranijem terminu Grčka je na svom terenu svladala Litvu 1:0, a Hrvatska će ponovno na teren 14. listopada, na gostovanju kod San Marina.