Španjolcima zlato

Hrvatska U-19 srebrna na premijernom EP-u!

14.09.2019.

Hrvatska malonogometna reprezentacija do 19 godina starosti osvojila je srebro na prvom Europskom prvenstvu u svojoj kategoriji - u finalu u Rigi Španjolska je bila bolja rezultatom 6:1.

U-19: HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 1:6 (1:4)
EP u futsalu, finale.
Arena Riga, Riga.

Strijelci: 0:1 - Mayor (6'), 1:1 - Mužar (13'), 1:2 - Adrian (15'), 1:3 - Molina (19'), 1:4 - Perez (20'), 1:5 - Povill (23'), 1:6 - Adrian (24')

Hrvatska: Čizmić, Sučić, Jurlina, Mudronja, Mužar; Radaj, Dragun, Petrušić, Rendić, Papac, Hrstić, Cvišić, Radić, Vukelić. Izbornik: M. Mavrović.

Španjolska: Navarro, Torres, Mayor, Molina, Adrian; Recio, Povill, Nicolas, Nestor, Ceron, Pena, Gordillo, Perez, Povea. Izbornik: A. Canillas Alaves.

Izabranici Marinka Mavrovića okončali su svoj nastup na Europskom prvenstvu U-19 u Latviji finalnim srazom sa Španjolcima, s kojima su se susreli i na početku turnira, u prvom kolu Skupine B. Tada je Španjolska slavila rezultatom 3:0, a novu je pobjedu - vrijednu zlatne medalje - osigurala rezultatom 6:1.

Španjolci su poveli nakon šest minuta igre preko Mayora, a Hrvatska je izjednačila pogotkom Mužara u 13. minuti igre. Međutim, do odlaska na odmor mrežu Čizmića pogodili su još Adrian, Molina te Perez iz kaznenog udarca za teško dostižna tri pogotka prednosti.

Na početku drugog poluvremena Povill i Adrian zapečatili su španjolski uspjeh, a Hrvatska se uzdignute glave vraća u domovinu sa srebrnom medaljom oko vrata.

U grupnoj su fazi odličnim nastupima svladali Nizozemsku 6:0 i Ukrajinu 3:1, da bi se u dramatičnom polufinalu s Portugalom dva puta vraćali iz rezultatskog zaostatka te pobijedili boljim izvođenjem šesteraca.