Četiri pogotka u mreži

Fantastični Dinamo svladao Atalantu na otvaranju Lige prvaka

18.09.2019.

Hrvatski je prvak sjajnim nastupom nadjačao goste iz Italije rezultatom 4:0 te u grupnu fazu Lige prvaka krenuo sa sva tri boda.

Nogometaši zagrebačkog Dinama otvorili su natjecanje u Skupini C Lige prvaka uvjerljivom domaćom pobjedom nad talijanskim predstavnikom, Atalantom iz Bergama.

Prekrasnu maksimirsku večer najavio je Leovac pogotkom iz blizine na centaršut Stojanovića nakon samo deset minuta igre, a na 2:0 povisio je Oršić preciznim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 31. minuti, na povratnu loptu Leovca.

U 42. minuti Ademi glavom vraća loptu prema Oršiću, koji je posprema u mrežu za 3:0, da bi u nastavku Oršić upotpunio svoj hat-trick na asistenciju Theophile-Catherinea u 68. minuti.

U redovima Atalante drugo je poluvrijeme odigrao Mario Pašalić.

Druga utakmica prvog kola Skupine C završila je gostujućom pobjedom Manchester Cityja nad Šahtarom iz Donecka (3:0), a u drugom kolu Modri odlaze na noge upravo aktualnom engleskom prvaku. Taj je ogled na rasporedu 1. listopada u 21:00.