Šesnaestina finala Hrvatskog kupa

24.09.2019.

U utorak su odigrane prve utakmice šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa, a plasman u sljedeći krug osigurali su Slaven Belupo, Dinamo, Lokomotiva i Osijek.

Najuvjerljiviji je u utorak bio Osijek, koji je na gostovanju kod Vuteksa pobijedio 8:0, pri čemu je hat-trick postigao Mance, a samo je jedan pogodak manje na gostovanju kod Karlovca postigao prošlogodišnji finalist Dinamo. Slavio je rezultatom 7:0, a dvostruki je strijelac bio Kadzior.

Lokomotiva je domaći Oriolik svladala 3:0, a sva je tri pogotka u drugom poluvremenu postigao Drožđek. Najneizvjesnije je bilo u ogledu Hrvaca i Slaven Belupa: domaćin je poveo pogotkom Štimca u devetoj minuti, a već u 15. minuti ostao s igračem manje zbog isključenja Škarića. Koprivničani su potom izjednačili preko Jajala, a potpuni je preokret osigurao Bačelić-Grgić u 61. minuti.

Preostale se utakmice šesnaestine finala igraju u srijedu.