Zatresao mrežu Derby Countyja

Prekrasan prvijenac Ivana Šunjića za Birmingham City

28.09.2019.

U devetom kolu engleskog Championshipa sastali su se Derby County i Birmingham City, a među strijelcima je bio i mladi hrvatski reprezentativac Ivan Šunjić.

Derby County pobijedio je pred svojim navijačima Birmingham City rezultatom 3:2, a hrvatski veznjak Ivan Šunjić odigrao je svih 90 minuta za gostujući sastav.

Domaćini su početkom prvog i drugog poluvremena stekli prednost 2:0, zahvaljujući pogocima Martina i Waghorna, da bi u 56. minuti Gardner smanjio zaostatak.

Samo tri minute poslije, odbijena je visoka lopta stigla do Šunjića na rubu kaznenog prostora, a on je fantastičnim udarcem neobranjivo šalje u bliže rašlje za 2:2.

Imao je Birmingham City priliku za vodstvo s bijele točke, no Jutkiewicz nije bio precizan, a potom je Paterson donio pobjedu Derby Countyju.

Birmingham City na ljestvici drži 13. poziciju s 13 osvojenih bodova, a Šunjić je nastupio u svih devet dosadašnjih kola te samo u prvom dvoboju nije bio član početne postave.