Pobjeda Manchester Cityja

Engleski prvak uspio slomiti čvrst otpor Dinama

01.10.2019.

Zagrebački Dinamo nastavio je svoj put u Ligi prvaka gostovanjem kod engleskog prvaka Manchester Cityja, koji je naposljetku upisao pobjedu 2:0.

Hrvatski je prvak otvorio grupnu fazu Lige prvaka sjajnim domaćim nastupom protiv Atalante i visokom pobjedom 4:0, a ovog je utorak zaigrao protiv Manchester Cityja, aktualnog osvajača Premiershipa.

Dinamo je čvrstom obranom držao početnih 0:0 sve do 66. minute, kada Sterling iz blizine pogađa za vodstvo Engleza, da bi Foden iz protunapada postavio konačnih 2:0 u posljednjoj akciji na utakmici, duboko u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine C Šahtar je u Italiji pobijedio Atalantu 2:1, a Mario Pašalić odigrao je svih 90 minuta za svoju momčad.

Modri u trećem kolu dočekuju gostuju u Ukrajini kod Šahtara, kao drugoplasirana momčad na tablici, iza maksimalnog Manchester Cityja.