Tri pobjede u Glavnom kolu

11.10.2019.

Hrvatski prvak Novo Vrijeme Apfel i ove je sezone izborio mjesto među 16 najboljih momčadi Europe, u Elitnom kolu Lige prvaka.

Malonogometni prvak Hrvatske, Novo Vrijeme Apfel, opet je bio domaćin jednog od turnira Glavnog kola Lige prvaka te je ponovio prošlogodišnji uspjeh - osvajanje prvog mjesta i plasman u Elitno kolo. Podršku je došao pružiti i viši savjetnik predsjednika HNS-a, Zorislav Srebrić.

U prva su dva kola Makarani svladali ciparsku Omoniju i armenski Leo, da bi u trećem kolu zadržali maksimalni učinak pobjedom nad makedonskim Shkupijem  (4:2).

Osredkar se pobrinuo za vodstvo u sedmoj minuti, Babić je u 16. minuti povisio na 2:0, a na odmor se zahvaljujući pogotku Gligorova otišlo s 2:1 za domaćine.

Između 27. i 31 minute Musinov i Babić pogađaju za 4:1, da bi u završnoj minuti Leveski ublažio poraz makedonskog predstavnika.

Drugo je mjesto osvojio Leo, koji je zadnjeg dana natjecanja nadjačao Omoniju 6:5, a Shkupi je treći, ispred sastava iz Nikozije.

Ždrijeb skupina Elitnog kola (četiri skupine po četiri momčadi) bit će 18. listopada u Nyonu.