Hat-trick Kulenovića

14.10.2019.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija, pod vodstvom novog izbornika Igora Bišćana, upisala je prvu pobjedu u kvalifikacijskom ciklusu za odlazak na Europsko prvenstvo postigavši čak sedam pogodaka.

U-21: SAN MARINO - HRVATSKA 0:7 (0:5)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina 4.
Stadion San Marino, Serravalle.

Sudac: K. O. Hämäläinen (Finska)

Strijelci: 0:1 - Kulenović (6'), 0:2 - Kulenović (24'), 0:3 - Ivanušec (26'), 0:4 - Bistrović (42'), 0:5 - Kulenović (45+2'), 0:6 - Ivanušec (57'), 0:7 - Soldo (75')

Žuti kartoni: -

San Marino: De Angelis, Cecchetti (89' R. Colonna), Valentini, Cevoli (75' Quaranta), Moretti, Dolcini, Raschi, R. Michelotti (60' Babboni), Ceccaroli (75' Nanni), Tomassini, Pancotti (90' Averhoff). Izbornik: F. Constantini.

Hrvatska: Šemper, Čolina, Kalaica, Šutalo (46' Soldo), Šverko, Ivanušec, Nejašmić (30' Bistrović), Moro (46' Lepinjica), Marin (70' Dolček), Ćuže (64' Posavec), Kulenović. Izbornik: I. Bišćan.

Mladi Vatreni odličnim su nastupom i učinkovitom partijom svladali San Marino u svom drugom nastupu u kvalifikacijama za europsku smotru u Sloveniji i Mađarskoj, nakon domaćeg poraza od Škotske u Šibeniku (1:2).

Mrežu domaćina načeo je Kulenović nakon samo šest minuta igre, a isti je igrač sredinom prvog poluvremena udvostručio hrvatsku prednost. Potom je precizan bio i Ivanušec, a nedugo po svom ulasku u igri pogodio je i Bistrović.

Kulenović je već prije odlaska na odmor upotpunio svoj hat-trick, da bi u drugom poluvremenu posao završili Ivanušec svojim drugim pogotkom te Soldo, koji je također ušao s klupe za pričuve.

U drugoj utakmici dana Skupine 4 Češka je kod kuće remizirala sa Škotskom (0:0), a Hrvatsku novi izazov čeka 14. studenoga, kada gostuje u Litvi. Četiri dana poslije u Veliku Goricu dolazi Češka.