Kvalifikacijski remi sa svjetskim doprvakom

26.10.2019.

U posljednjem susretu kvalifikacijskog turnira Skupine 7 u Dubrovniku, hrvatska reprezentacija u futsalu odigrala je neriješenih 2:2 s aktualnim vlasnikom svjetskog srebra, Rusijom.

RUSIJA - HRVATSKA 2:2 (2:1)
Kvalifikacije za SP, Skupina 7, Dubrovnik.

Strijelci: 1:0 - Davidov (12'), 2:0 - Asadov (13'), 2:1 - Jelovčić (20'), 2:2 - Novak (39')

Rusija: Zamtaradze, Romulo, Kudzijev, Asadov, Nijazov; Putilov, Demin, Liskov, Milovanov, Kotljarov, Šisterov, Davidov, Antoškin, Afanasijev. Izbornik: S. Skorovič.

Hrvatska: Luketin, Jelovčić, Perić, Novak, Kanjuh; Primić, Matošević, Kazazić, Perišić, Martinac, Postružin, Horvat, Suton, Đuraš. Izbornik: M. Stanković.

Stankovićevi su izabranici plasman u posljednje, Elitno kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo već izborili pobjedama nad Bosnim i Hercegovinom te Švedskom, stoga je sraz s Rusima u Dubrovniku odlučivao o pobjedniku Skupine 7.

Svjetski je doprvak dva pogotka prednosti stekao u 12. i 13. minuti, kada Davidov pogađa bliži kut, a Asadov volejem trese hrvatsku mrežu.

Zaostatak je smanjio Jelovčić u posljednjoj minuti prvog poluvremena, nakon akcije iz prekida, a konačnih 2:2 postavio je Novak minutu i deset sekundi prije kraja utakmice, poslavši loptu pod prečku.

Rusija je tako zbog bolje gol-razlike, odnosno većeg broja postignutih pogodaka, osvojila prvo mjesto, a Hrvatska će u nastavak kvalifikacija s druge pozicije.

Treće je mjesto osvojila Bosna i Hercegovina zahvaljujući pobjedi nad Švedskom 6:3.