Uvjerljivi Dinamo i Lokomotiva

30.10.2019.

U srijedu su odigrane sve preostale utakmice osmine finala ovosezonskog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa.

Nakon Osijeka, koji je plasman u četvrtfinale osigurao prošlotjednom pobjedom u Zadrom, ove je srijede svoje mjesto u nastavku natjecanje osiguralo još sedam klubova.

BSK Bijelo Brdo ugostio je Slaven Belupo, a Koprivničani su pobijedili 2:0 pogocima Bogojevića i Glavčića u drugom poluvremenu. Lokomotiva je na gostovanju kod Vinogradara slavila 3:0, uz dva pogotka Tolića i jedan Uzunija, a Šibenik je na svom terenu izbacio Belišće rezultatom 2:1, pri čemu je odlučujući pogodak postigao Juričić duboko u sudačkoj nadoknadi vremena.

Inter je istim rezultatom slavio kod Istre 1961, a pogotke za Zaprešićane postigli su Grgić i Postonjski, dok je jedini strijelac Puljana bio Ivančić. 2:1 za goste semafor je pokazivao i na kraju dvoboja u Varaždinu: za pobjedu Rijeke pogađali su Mamić i Gorgon, da bi poraz domaćina ublažio Vuk.

Gorica je pred svojom publikom tim rezultatom nadjačala Hajduk, a u listu strijelaca upisali su se Lovrić i Suk s jedne te Jurić s druge strane. Dinamo je do četvrtfinala došao gostujućom pobjedom nad Opatijom: dvostruki je strijelac bio Gavranović, a jedan je dodao Kadzior.