Dvoboj u Zaprešiću

08.11.2019.

Hrvatska ženska reprezentacija u Zaprešiću je odigrala svoju prvu domaću utakmicu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2021. godine, a Belgija kući odnosi sva tri boda.

HRVATSKA - BELGIJA 1:4 (1:2)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina H.
ŠRC Zaprešić, Zaprešić.

Sutkinja: T. Olofsson (Švedska)

Strijelci: 0:1 - Wullaert (15' - 11m), 0:2 - Philtjens (31'), 1:2 - Lubina (40'), 1:3 - Philtjens (56'), 1:4 - De Caigny (81')

Žuti kartoni: Lubina (15'), Nevrkla (35'), Jelenčić (60'), Balog (69')

Hrvatska: Bačić, Jelenčić (73' Spajić), Balog, Nevrkla, Horvat, Lubina, Rudelić (81' Glibo), Landeka, Dulčić, Lojna, Žigić. Izbornik: M. Prskalo.

Belgija: Evrard, Philtjens, De Caigny (90' Minnaert), Wullaert, Vanhaevermaet, Cayman (86' Velde), Dhont (78' Vanmechelen), Deneve, Biesmans, Deloose, Missipo. Izbornik: I. Serneels.

Hrvatska je kvalifikacijski ciklus za europsku smotru u Engleskoj započela s tri uzastopna gostovanja, s kojih je donijela tri boda - zahvaljujući uvodnoj pobjedi u Litvi (2:1) - a prvi domaći nastup upisala je u petak u Zaprešiću.

S druge je strane terena stajala favorizirana Belgija, koja je povela nakon 15 minuta igre, kada je kazneni udarac realizirala Wullaert.

Philtjens je u 31. minuti udvostručila prednost gostujuće ekipe, da bi Hrvatice smanjile pet minuta prije odlaska na odmor. Loptu je u mrežu nakon odbijanja od prečke pospremila Lubina.

U nastavku je Belgija potvrdila pobjedu s nova dva pogotka: precizna je još jednom bila Philtjens, a "točku na i" za konačnih 4:1 postavila je De Caigny desetak minuta prije kraja.

U drugom susretu Skupine H Rumunjska je pobijedila Litvu 3:0, a Hrvatska će kvalifikacije nastaviti u travnju 2020. godine, kada na svom terenu dočekuje upravo Rumunjsku i Litvu.