Poznata tri polufinalista

04.12.2019.

Nakon Lokomotive, u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa plasirali su se još Osijek i Slaven Belupo, a posljednji će polufinalist biti poznat početkom veljače.

Nogometaši Osijeka izborili su mjesto u polufinalu Kupa gostujućom pobjedom kod Intera u Zaprešiću (2:0), a poveli su nakon samo petnaestak sekundi igre, zahvaljujući asistentu Manceu i strijelcu Mariću.

Potvrda osječke pobjede stigla je u 79. minuti, kada je Bočkaj sjajno izveo slobodni udarac s približno 25 metara i pogodio gornji kut Interovih vrata.

Do gostujućeg je uspjeha stigao i Slaven Belupo, koji je kod Gorice poveo u 11. minuti. Poslije udarca iz kuta mrežu je glavom zatresao Mikulić.

N'Diaye u 54. minuti pogađa za izjednačenje, a prolaz Koprivničanima osigurava Krstanović na proigravanje Gode u 75. minuti dvoboja.