Chelsea poražen na Goodison Parku

Kovačić protiv Evertona postigao prvijenac u Premiershipu

07.12.2019.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić upisao je u subotu svoj drugi pogodak za Chelsea, prvi u engleskom prvenstvu, premda je njegova momčad poražena kod Evertona.

Everton i Chelsea otvorili su 16. kolo Premiershipa, a tri su boda ostala domaćem sastavu, zahvaljujući pobjedi 3:1 za odmak od zone ispadanja.

Mreža Chelseaja prvi se puta zatresla u petoj minuti, kada je Richarlison pogodio glavom, da bi početkom drugog poluvremena Calvert-Lewin povisio na 2:0.

Već u 52. minuti vezni igrač Vatrenih Mateo Kovačić dočekao je odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora i volejem pogodio donji kut za smanjenje rezultata na 2:1.

Pobjedu Evertona zapečatio je Calvert-Lewin svojim drugim pogotkom, u samoj završnici dvoboja, a Kovačić je odigrao cijelu utakmicu. Chelsea je nakon tri poraza u posljednja četiri kola na četvrtom mjestu poretka, s tri boda manje i utakmicom više od Manchester Cityja.