Na gostovanju kod Darmstadta

Borna Sosa prvijencem donio bod Stuttgartu

16.12.2019.

Mladi hrvatski reprezentativac Borna Sosa postigao je jedini pogodak svog Stuttgarta na gostovanju kod Darmstadta.

Darmstadt i Stuttgart odigrali su u ponedjeljak posljednju utakmicu 17. kola drugog razreda njemačkog nogometa, a domaćini su poveli u 20. minuti preko Kempea.

Na samom isteku prvog poluvremena na odbijenu je loptu na rubu peterca natrčao Borna Sosa, lijevi branič mlađih kategorija hrvatske reprezentacije, i postigao svoj prvi pogodak u dresu Stuttgarta.

Tih je 1:1 ostalo na semaforu do kraja susreta, a Sosa je igrao od prve do zadnje minute. Stuttgart na tablici dijeli drugo mjesto s HSV-om, četiri boda iza vodeće Arminije iz Bielefelda.

Sosa je u Stuttgart stigao u ljeto 2018. godine iz Dinama, a redovito je nastupao za razne hrvatske nacionalne selekcije, od U-14 do U-21.