Kalinićeva Roma odnijela bodove

Milan Badelj ublažio poraz Fiorentine

21.12.2019.

Fiorentinu je u petak nadjačala Roma, a vezni igrač Vatrenih Milan Badelj bio je jedini strijelac domaćeg sastava.

Roma je u Firenci gostovala u sklopu 17. kola Serie A te je pobjedom zadržala priključak s vodećom trojkom - Juventusom, Interom i Lazijem.

Džeko i Kolarov pogađali su mrežu Fiorentine u 19. i 21. minuti, da bi u 34. minuti hrvatski reprezentativac Milan Badelj najbolje reagirao na odbijenu loptu u šesnaestercu te smanjio zaostatak.

U drugom su poluvremenu Pellegrini i Zaniolo zapečatili slavlje Rimljana (4:1), a Badelj je igrao od početka do kraja utakmice. Nikola Kalinić ostao je na klupi Rome.

Badelju je to bio prvi pogodak za Fiorentinu nakon povratka iz Lazija, a njegova je momčad tako nastavila niz bez pobjede uoči gostovanja kod Bologne početkom siječnja.