Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Grassroots > Veterani

Pobjednički nastup u Austriji

Veterani HNS-a
osvojili humanitarni
turnir u Grazu

30.12.2019.
Veterani HNS-a osvojili humanitarni turnir u Grazu
foto: Arhiva HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS

U Austriji je odigran jednodnevni humanitarni međunarodni malonogometni turnir nogometnih legendi na kojemu je najuspješnija bila Selekcija veterana Hrvatskog nogometnog saveza.

Na turniru je sudjelovalo osam momčadi, podijeljenih u dvije skupine, a uz legende domaćih klubova (GAK 1902, Sturm Graz, Rapid Beč, Austria Beč, Kapfenberg) sudjelovali su i njemački predstavnici Bayern München i Eintracht Frankfurt te Selekcija veterana HNS-a.

U odličnoj atmosferi prepune dvorane (2000 gledatelja), nogometne legende igrale su u dobrotvorne svrhe, a sav prihod prikupljen je za pomoć obiteljima s posebnim potrebama, kao i bolesnoj djeci, posebno u akutnim hitnim slučajevima.

foto: Arhiva HNS

Selekcija veterana HNS-a nastupala je u Skupini A i osvojila prvo mjesto, da bi u polufinalu svladala Eintracht. U finalu je još jednom svladan i jedan od domaćina, momčad Sturma.

Ekspediciju Selekcije veterana HNS-a činili su Mario Švigir, Damir Milinović, Damir Mužek, Stipe Brnas, Robert Radić, Hrvoje Štrok, Sergej Jakirović, Rajko Vidović, Miljenko Mumlek, Krešimir Čivrag, Dragan Bodul, Branko Fišter, Jerko Grubišić, Ivica Antolić te izbornik Robert Uroić, pomoćnik izbornika Dražen Šimunić, službeni predstavnik Nenad Stražanac, fizioterapeut Sandi Ravbar i članovi Komisije za veteranski nogomet Petar Jurčević i Željko Stipanić.

foto: Arhiva HNS

Skupina A: Sturm – HNS 0:3 (Štrok, Mumlek, Vidović), Gak – Austria Beč 1:3, HNS – GAK 2:0 (Milinović, Mumlek), Austria Beč – Sturm 1:2, Austria Beč – HNS 1:2 (Štrok, Vidović), Sturm – GAK 4:2. Poredak: 1. HNS, 2. Sturm, 3. Austria Beč, 4. GAK.

Skupina B: Rapid – Bayern 0:4, Eintracht – Kapfenberg 2:0, Bayern – Eintracht 4:0, Kapfenberg – Rapid 0:5, Kapfenberg – Bayern 1:3, Rapid – Eintracht 2:5. Poredak: 1. Bayern, 2. Eintracht, 3. Rapid, 4. Kapfenberg.

Za 7. mjesto: GAK – Kapfenberg 2:1
Za 5. mjesto: Austria Beč – Rapid 2:2 (2:3P)
Polufinale: HNS – Eintracht 3:1 (Milinović, Mumlek, Jakirović), Bayern – Sturm 1:3.

Za 3. mjesto: Bayern – Eintracht 4:1
Finale: HNS – Sturm 4:3 (Mumlek, Milinović, Štrok, Vidović).

foto: Arhiva HNS

Učitaj više

Prethodna utakmica

Hrvatska - Gruzija 2:1

19.11.2019.

'ALDO DROSINA', Pula