Rasplet u Osijeku

01.02.2020.

Međusobni susret Hrvatske i Rusije odlučivao je u Osijeku o izravnom plasmanu na Svjetsko prvenstvo, a Rusija je u neizvjesnom dvoboju upisala pobjedu vrijednu osvajanja prvog mjesta, dok Hrvatska novu šansu ima u doigravanju.

RUSIJA - HRVATSKA 4:3 (3:1)
Kvalifikacije za SP, Elitno kolo, Skupina C.
Dvorana Gradski vrt, Osijek.

Suci: A. Malfer, N. Manzione, C. Perona (Italija)

Strijelci: 1:0 - Lima (7'), 1:1 - Bajrušović (16'), 2:1 - Lima (17'), 3:1 - L. Suton (18' - ag), 3:2 - Matošević (33'), 4:2 - Romulo (39'), 4:3 - Matošević (40')

Rusija: Zamtaradze, Lima, Robinho, Šisterov, Davidov; Caider, Romulo, Kudzijev, Milovanov, Asadov, Nijazov, Kotljarov, Antoškin. Izbornik: S. Skorovič.

Hrvatska: Luketin, Jelovčić, Perić, Novak, Postružin; Primić, Matošević, Jurlina, Bajrušović, Kanjuh, Martinac, J. Suton, Horvat, L. Suton. Izbornik: M. Stanković.

Hrvatska malonogometna reprezentacija nije uspjela na završetku kvalifikacijskog turnira Elitnog kola u Osijeku pobijediti svjetske viceprvake Ruse i tako izboriti mjesto na svjetskoj smotri u Litvi, no osvojila je drugo mjesto i nastupit će u doigravanju.

Lima je u subotu doveo Rusiju u vodstvo dobrom reakcijom pred hrvatskim vratima u sedmoj minuti, a uzvratio je Bajrušović glavom u 16. minuti. Međutim, potom novi pogodak Lime i autugol L. Sutona osiguravaju Rusima dva pogotka prednosti na poluvremenu (3:1).

Potpunu je neizvjesnost u utakmicu vratio Matošević sjajnim dalekometnim pogotkom u 33. minuti, da bi u samoj završnici Romulo pogodio sa svoje polovice, a Matošević ispisao na semaforu konačnih 4:3, s obzirom da Hrvatska u posljednjih tridesetak sekundi nije uspjela doći do željenog izjednačenja.

Rusija je tako sa šest bodova prva na tablici, a bodovno poravnata Hrvatska druga, ispred Azerbajdžana i Slovačke koji su u ranijem terminu odigrali neriješenih 3:3.

Stankovićevi će se izabranici za mjesto na Svjetskom prvenstvu boriti kroz dvije utakmice (9. i 12. travnja) s drugoplasiranom momčadi Skupine D, u kojoj nastupaju Kazahstan, Češka, Slovenija i Rumunjska.