Bašić asistent za Bordeaux

Pašalić ušao s klupe, za 19 sekundi donio pobjedu nad Romom

15.02.2020.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je čovjek odluke u dvoboju Atalante i Rome, postigavši pobjedonosni pogodak tik po svom ulasku u igru.

Atalanta i Roma igrali su u 24. kolu Serie A jedan od ključnih dvoboja za četvrtu poziciju i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone, a Mario Pašalić i Nikola Kalinić susret su započeli među pričuvama svojih momčadi, dok Boško Šutalo nije konkurirao za nastup zbog ozljede.

Džeko je nedugo prije odmora doveo Romu u vodstvo, a poravnao je Palomino nakon samo pet minuta drugog poluvremena.

U 59. minuti Mario Pašalić mijenja Gosensa i poslije samo 19 sekundi na terenu vrlo lijepim odmjerenim udarcem pronalazi suprotne rašlje za pobjedu Atalante 2:1.

Četvrtoplasirana momčad iz Bergama ima šest bodova prednosti ispred petoplasiranih Rimljana, a za trećeplasiranim Lazijem zaostaje osam bodova, uz utakmicu više.

U francuskom je prvenstvu Bordeaux remizirao s Dijonom (2:2), a asistent za prvi pogodak Žirondinaca bio je Toma Bašić, koji je u 35. minuti iz kornera ubacio za strijelca Hwanga. Bašić je igrao do sudačke nadoknade, kada ga je zamijenio Pardo.