Pobjede u Ligi prvaka

Vrsaljko odličan protiv Liverpoola, Pašalić protiv Valencije

20.02.2020.

Hrvatski reprezentativci Šime Vrsaljko i Mario Pašalić slavili su ovaj tjedan pobjede svojih klubova u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka.

Atletico Madrid stekao je minimalnu prednost protiv europskog prvaka Liverpoola pred svojim navijačima, a za konačnih 1:0 pobrinuo se Niguez već u četvrtoj minuti dvoboja.

Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta na desnoj strani obrane Atletica, a za svoj je nastup dobio brojne pohvale hrvatskih i međunarodnih medija, posebno za odlično odrađene obrambene zadatke.

Dejan Lovren nije konkurirao za sastav Redsa, a uzvratna je utakmica osmine finala na rasporedu 11. ožujka na Anfieldu.

Atalanta je u svojoj debitantskoj sezoni stigla nadomak plasmana u četvrtfinale, zahvaljujući visokoj domaćoj pobjedi nad Valencijom (4:1).

Strijelci za momčad iz Bergama bili su dva puta Hateboer te po jednom Iličić i Freuler, a Mario Pašalić ugradio je u veliki uspjeh dvije asistencije, za drugi i četvrti pogodak, u 42. i 62. minuti susreta. Zamijenjen je u sudačkoj nadoknadi vremena.